Official Guides to the City of London

Laura Marzec

Languages:

Polish, English.

Themes:

Accessible tours, Architecture, Christopher Wren's London, City churches, Film locations, Financial Institutions, Gardens and open spaces, General city tour, Great Fire of London, Guildhall Art Gallery, Journalism and the press, Livery companies, Magna Carta, Medieval London, Public art, Romans, Samuel Pepys, Seasonal, St Paul's Cathedral, Tours for children, Women.

Biography

Hello, my name is Laura.

I came to London in 2012, just before the Olympic Games.

Since then I have been living in different boroughs of London, from west to east, and working in Ealing, Oxford Street, Knighsbridge and the City of London. My favourite job I even had was a Welcome Host at Tower Bridge. It gave me an opportunity to learn about the City of London. I had read about the city of London before but it was then when I started really exploring the history of the City. I still do it and it never stops to surprise and fascinate me.

My first visit in the City was like a love at the first sight. I was so happy that I could work near the Museum of London and have lunch in the shadow of St Paul’s Cathedral. After many years of my own research – based on tons of books (fictional and non-fictional) – I finally decided to put some order in my knowledge and check how much I actually knew about the City.  First, I enrolled on an Exploring the City Course, then – on Introduction to Guiding in the City, and finally on City of London Guides Course. I have passed my exams this year and become a City of London Guide. And, as they say, the rest is a history…

Welcome the City the way I see it, feel it, and walk it. Join me and let's discover together this extraordinary place.

Witam!

Mam na imię Laura.

Jestem rodzoną Wrocławianką. We Wrocławiu się urodziłam i spędziłam dzieciństwo. Pod Wrocławiem dorastałam w sielskiej atmosferze polskiej wsi, gdzie moi Rodzice mieszkają ze swoimi psiakami i kotami. Przez 20 lat hodowaliśmy nasze ukochane pieski, Siberian Husky. W naszej Hodowli Ślężański Niedźwiedź było ich 12. Przez lata dzieliliśmy się miłością do nich i wiedzą o nich, braliśmy udział w wyścigach psich zaprzęgów i sami takie wyścigi organizowaliśmy w Sobótce pod Ślężą.

Wrocław jest znany jako Miasto Spotkań, gdzie ludzie z krajów z całego świata, różnich kultur i wyznań porozumiewają sie różnymi językami. To tutaj zaczęłam uczyć się języka angielskiego, aby później go studiować i zostać jego nauczycielem. To tutaj ukończyłam studia magisterskie na kierunku Turystyka i Rekreacja na Akademii Wychowania Fizycznego, co było początkiem mojej drogi do Londynu.

Do Londynu przyjechałam w 2012 roku, tuż przed Igrzyskami Olimpijskimi. Od tamtej pory pracowałam na różnych stanowiskach, w różnych częściach miasta, od Ealingu na zachodzie, do Oxford Street i Knightsbridge w centrum. Najlepszą i ulubioną pracą, jaką miałam do tej pory było witanie oraz udzielanie informacji i pomocy turystom odwiedzjaącym Londyn na najsławniejszym moście na świecie – Tower Bridge.

Ta praca dała mi możliwość poznania londyńskiego City, które jest nie tylko dzielnicą finansową, ale przed wszystkim jest najstarszą częścią metropolii, miejscem, w którym Londyn został założony 2000 lat temu.

Zaciekawiona jego historią i tradycjami, coraz więcej czytałam i studiowałam różne aspekty the City. To mnie skłoniło do ukończenia kursów: Poznawanie the City, Wprowadzenie do przewodnictwa po the City i oficjalnego kursu na przewodnika po City of London. W tym roku zdałam moje egzaminy i otrzymałam odznakę Przewodnika po City oraz Zieloną Odznakę Instytutu Przewodników Turystycznych.

Witam w londyńskim City, po którym spaceruję, które widze i czuję. Zapraszam na moje specery, na których odrywam to niezwykłe miejsce Londynu.

Guided Tours

The City of London has many faces.

It is the oldest part of London. It is the most modern one. It is filled with traditions and innovation. It is the smallest but the mightiest. It has many treasures and many secrets.

My walks and tours show you all this. From the Roman foundations to 21. century changes, from the Great Fire of London to the Blitz, from Shakespeare to Agatha Christie, from Christopher Wren to Norman Foster, from Guildhall Art Gallery to Sculpture in the City, from City churches to City gardens...

I'm working hard on the best offer you can get. In the meantime, contact me to ask what I can do for you.

Londyńskie City ma nie jedno oblicze.

Moje spacery po City odkrywają wiele twarzy tego miejsca – najstarszego i najnowocześniejszgo, najmniejszego i najpotężniejszego, wypełnionego tradycją i innowacją, ukrywającego skarby i sekrety.

Od Rzymskich początków do zmian w 21. wieku, od Wielkiego Pożaru Londynu w 1666 roku do Drugiej Wojny Światowej, od Szekspira do Agaty Christie, od Krzysztofa Wrena – największego brytyjskiego architekta do Normana Fostera – największego współczesnego architekta, od Galerii Sztuki w Guildhall do sztuki publicznej, od kościołów do ogrodów... To wszystko odkrywają moje spacery po londyńskim City.

Zapraszam do skontaktowania się pod podanym adresem e-mail lub numerem telefonu.